07
Maj-2019

Bezpieczeństwo na Velostradzie

Aktualności   /  
veostrada znaki 3

Velostrada, oddana do użytku we wrześniu 2018 roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zarówno rowerzystów, jak i spacerujących pieszych. Z różnych stron pojawiają się jednak głosy o niedostatecznym oznakowaniu nowej drogi. Uspakajamy i zapewniamy, że oznakowanie Velostrady – zarówno pionowe jak i poziome – jest prawidłowe i należycie spełnia swoją funkcję. Więcej – według niektórych Velostrada została oznakowana niczym miasteczko do nauki ruchu drogowego.

Komentarze internautów pod publikacją na temat zatrważającej wypadkowości Velostrady są jednoznaczne – nie Velostrada ani jej oznakowanie są winne wypadkom, a brak uwagi jej użytkowników. Nawet głosy czytelników są zgodne, że to brak umiejętności czytania znaków drogowych – i w ogóle nie zwracanie na nie uwagi – przyczynia się do występowania nieprzyjemnych sytuacji w rejonie tunelu na Velostradzie.

Apelujemy, by korzystając z wszelkiej infrastruktury drogowej – nie tylko z Velostrady – zachowywać należytą ostrożność i widząc z daleka ostry zakręt – dostosować prędkość jazdy do warunków na drodze. Zdajemy sobie też sprawę, że nauka zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego – w tym czytania znaków drogowych – jest nie lada wyzwaniem edukacyjnym dla rodziców, wychowawców i w ogóle każdego użytkownika dróg. Jednak to jedna z najistotniejszych kwestii, dzięki której można zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

Ustawianie na Velostradzie kolejnego oznakowania, bądź wykonanie dodatkowych elementów uspokojenia ruchu w formie np. wykostkowania części nawierzchni w tamtym miejscu może przynieść więcej szkody, niż pożytku, wprowadzając bałagan i niepotrzebne zamieszanie, a nawet faktyczne zagrożenie (pomysł z kostką na zakręcie).

veostrada znaki 1 veostrada znaki 2

velostrada znaki 4

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post:

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec