17
Sie-2017

Z myślą o bezpieczeństwie

Aktualności   /  
20945629_10203719144335982_1846749748_o

MZDiM konsekwentnie podejmuje działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na drogach. To nie tylko realizowanie zadań remontowych na drogach i chodnikach, ale także wprowadzanie wszelakich rozwiązań, mających dodatkowo zwiększać czujność i ostrożność na drogach, zarówno u pieszych, jak i kierowców.

W ramach takich działań MZDiM w ciągu dwóch ostatnich lat doświetlił szereg przejść dla pieszych (ul. Piłsudskiego, ul, Piekarska, newralgiczne przejścia dla pieszych w rejonie szkół).

W ubiegłym roku MZDiM zrealizował zadanie polegające na malowaniu piktogramów znaku A – 16 w ciągu ulicy Krakowskiej. Oznakowanie znajduje się przed przejściami dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Cezarówka Dolna oraz na głównym skrzyżowaniu w Byczynie. Piktogramy wyznaczone zostały w roku ubiegłym także na Jeziorkach na ul. Kasztanowej – dotyczą znaku A – 17 – dzieci, ostrzegającego o miejscu na drodze szczególnie uczęszczanym przez dzieci (bliskość szkoły). Z uwagi na wzmożony ruch pojazdów oraz intensywne użytkowane przez dzieci uczęszczające do szkoły, właśnie te miejsca zostały wytypowane do wykonania prac.

Oprócz tego wykonane zostały także elementy pasów w kolorze czerwonym, które po najechaniu kołami dają efekt akustyczny.

W tym roku prace związane z wykonaniem oznakowania wibracyjnego są kontynuowane na DK 79 w Byczynie, a w następnej kolejności będą realizowane na drogach w pobliżu szkół.

Prace są tym bardziej istotne, że zbliża się rok szkolny. Oprócz wymienionych działań, już niebawem rozpoczną się także prace związane z pielęgnacją zieleni zasłaniającej znaki drogowe, a wykonawca letniego utrzymania czystości w mieście zadba o to, by drogi i chodniki prowadzące do placówek oświatowych były uporządkowane.

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post:

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec