20
Lip-2018

Bezpieczniej w Ciężkowicach

Aktualności   /  

W Ciężkowicach trwają właśnie kolejne prace, mające wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i kierowców w rejonie ulic ks. Mroczka – Ciężkowickiej. Proponowane rozwiązania mają przede wszystkim ułatwić komunikację dzieci z pobliską szkołą. 

Ciężkowice przejścia jezu ratuj (2)

Obecnie wykonywane są fragmenty chodników, mające umożliwić przesunięcie przejścia dla pieszych, znajdującego się w rejonie przystanku przy ul. ks. A. Mroczka tak, by poprawić komfort użytkowania infrastruktury drogowo – chodnikowej przez pieszych. Oprócz tego powstaną fragmenty chodników przy budynku za kapliczką „Jezu, ratuj”, a także wyznaczone będzie nowe przejście dla pieszych w okolicy apteki przy ul. ks. A. Mroczka, co sprawi, że droga przez skrzyżowanie będzie dla pieszych bezpieczniejsza.

20180720_JezuRatuj120180720_JezuRatuj220180720_JezuRatuj320180720_JezuRatuj4

W ubiegłym roku MZDiM wprowadził szereg zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Ciężkowickiej z ul. ks. A, Mroczkaskorygowane zostało oznakowanie pionowe oraz wykonane zostało pełne oznakowanie poziome na tym skrzyżowaniu, dzięki czemu skrzyżowanie jest czytelniejsze i bezpieczniejsze. Oprócz tego MZDiM uregulował kwestię parkowania w rejonie skrzyżowania, wyznaczony został lewoskręt w ul. Wyzwolenia. Dodatkowo MZDiM wykonał miejsca postojowe w rejonie szkoły.
Wszystkie te działania mają jeden cel – poprawę bezpieczeństwa w tej części dzielnicy.

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post: