23
kw.-2021

Chodnik nad Zalew Sosina – postępy prac

Aktualności   /  
bukowska1

MZDiM wykonuje właśnie ciąg pieszy wzdłuż ulicy Bukowskiej. Będzie on prowadził nad zrewitalizowany Zalew Sosina.

Prace MZDiM realizuje mając na uwadze zbliżające się otwarcie Zalewu Sosina w nadchodzącym sezonie letnim. Chodnik ma zwiększyć bezpieczeństwo osób zmierzających nad Zalew – zarówno pieszych, jak i kierujących samochodami.

Aby ułatwić komunikację z Sosiną, MZDiM siłami własnymi prowadzi prace, które jak już zaznaczaliśmy – nie są inwestycją, zakładającą kompleksową przebudowę ul. Bukowskiej. Na ten moment zakres prac obejmuje powstanie chodnika. Bardziej kompleksowe roboty – zakładające wykonanie ewentualnej drogi dla rowerów – wiążą się z o wiele większymi nakładami finansowymi. Ponadto taka całościowa inwestycja pociąga za sobą konieczność obszernej wycinki drzew wzdłuż pasa drogowego, co jak wiemy, spotyka się przeważnie z oporem dużej części Mieszkańców.

bukowska2

Cztery drzewa, które obecnie pozostały w ciągu pieszym, MZDiM zamierza usunąć – trwa postępowanie związane z wydaniem decyzji Urzędu Marszałkowskiego. Czekając na wspomniane dokumenty – a wydawanie decyzji trwa niekiedy nawet kilka miesięcy – MZDiM już teraz realizuje wspomniane prace, chcąc, by chodnik mógł służyć Mieszkańcom jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wiosenno – letniego.

Chcąc ograniczyć koszty, czas realizacji zadania, oraz w trosce o rosnącą tam zieleń, MZDiM zawęził nieznacznie jeden z odcinków chodnika, co pozwoliło uniknąć wykonania o wiele większej wycinki w tamtym miejscu.

Dlatego też – pamiętając o argumentach z artykułu sprzed miesiąca – podkreślamy, że prace wykonywane są w ramach bieżącego utrzymania dróg, siłami własnymi i nie jest to inwestycja zewnętrzna, której sposób realizacji nie pozwala na tak elastyczną i sprawną realizację prac, bez uzależnienia od czasochłonnych procedur i przede wszystkim o wiele wyższych kosztów.

To kolejny przykład na to, że rekomunalizacja usług i wykonywanie coraz większej ilości zadań siłami własnymi to droga, która pozwala w dużo sprawniej i taniej realizować miejskie zadania.

Przypominamy artykuł z końca lutego 2021 r. :

Powstaje chodnik nad Zalew Sosina

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post: