13
kw.-2017

Ciąg asfaltowy na Sosinie gotowy!

Aktualności   /  
Sosina 10 kwietnia-2 (Kopiowanie)

Miejski Zarząd Dróg i Mostów jest już na ukończeniu prac związanych z wykonaniem ciągu asfaltowego nad Zalewem Sosina. Droga ta powstała tam z myślą o pieszych, rowerzystach, czy rolkarzach, którzy odwiedzają zalew.

400 metrowy odcinek ciągu pieszo – rowerowego jest już właściwie gotowy. Pracownicy MZDiM zabudowali na początku drogi słupki wzdłuż niej oraz ustawili wkomponowujące się w krajobraz głazy, uniemożliwiające wjazd samochodów.

Ciągnący się od parkingu przy wjeździe od strony ul. Bukowskiej aż do mostku nad wodą „deptak” to początek prac MZDiM w tamtym miejscu. Ogłoszony został przetarg na zadanie pn. „Rekultywacja i rozbudowa infrastruktury turystycznej akwenu Sosina – zagospodarowanie terenu przestrzeni publicznej wokół akwenu Sosina w zakresie dróg i parkingów – etap I od wjazdu na teren Ośrodka z ul. Bukowskiej do wyjazdu z obszaru parkingów na łącznej powierzchni – 5000 m2”. Jeszcze w tym roku (wrzesień – listopad) wykonane zostaną nawierzchnie asfaltowe jezdni i parkingów aż do okolic ośrodka „Wodnik”. Prace, które wiązać się będą z ruchem ciężkich sprzętów i ograniczeniem dostępności wjazdu od strony ul. Bukowskiej, realizowane będą po wakacjach, by nie utrudniać dojazdu do zalewu w okresie późnowiosennym i wakacyjnym. Mamy nadzieję, że nowa infrastruktura z pewnością poprawi komfort Mieszkańców, którzy odwiedzają zalew.

Sosina 10 kwietnia (Kopiowanie) Sosina 10 kwietnia-3 (Kopiowanie) Sosina 10 kwietnia-4 (Kopiowanie) Sosina 10 kwietnia-5 (Kopiowanie) Sosina 10 kwietnia-6 (Kopiowanie) Sosina 10 kwietnia-7 (Kopiowanie)

2

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post:

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec