31
Sie-2020

Jak dbamy o nasze przestrzenie publiczne?

Bez kategorii   /  

Pracownicy fizyczni Działu Przestrzeni Publicznej dbają o szeroko pojętą estetykę w mieście. Dział porządkuje Rynek Główny wraz z łącznikiem, rynki dzielnicowe (Byczyna, Jeleń, Dąbrowa Narodowa), Miejskie Centrum Integracji Transportu, Velostradę, Wodny Plac Zabaw, Park Kieszonka, Park Chrząstówka, a także zajmuje się koszeniem i plewieniem rond, wysepek i przydrożnych skwerów będących w zarządzie MZDiM. Należy zaznaczyć, że ronda i zieleń urządzona są pielęgnowane ręcznie. 

dp4
Terenów jest sporo, więc kluczowa jest organizacja pracy działu – w każdy poniedziałek i piątek pracownicy przeprowadzają kompleksowy objazd czystości, podczas którego opróżniane są worki na śmieci, sprawdzane i – w razie konieczności – konserwowane urządzenia, zamiatane tereny. Dodatkowo każdego dnia jedna osoba jest obecna w Centrum, gdzie odpowiada za porządek, a w czasie epidemii nasi pracownicy codziennie dezynfekują urządzenia w Parku Chrząstówka. Dezynfekcji poddawane są także toalety na terenie MCIT. Pozostałe dni są przeznaczone na innego rodzaju prace w przestrzeni publicznej.

Sezon wiosenno-letni jest dla pracowników bardziej pracochłonny – to okres intensywnych prac związanych z koszeniem i odchwaszczaniem w przestrzeniach publicznych, których jest sporo. I powtórzmy – odchwaszczanie odbywa się ręcznie. Jednak ekipa, działając zgodnie z harmonogramem i interweniując w nagłych sytuacjach, na bieżąco dba o estetykę i bezpieczeństwo miejsc. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z kilku objazdów czystości a także wybranych prac związanych z koszeniem i plewieniem, wykonanych w sezonie wiosna/lato 2020.

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post: