10
maj-2021

Miejskie przestrzenie wiosną

Aktualności   /  
Park Kieszonka

Oprócz tego, że pracownicy MZDiM na bieżąco dbają o czystość i porządek w przestrzeniach miejskich, szczególną uwagę przykładają oni do przygotowania tych miejsc do sezonu wiosenno – letniego, w trakcie którego są one chętnie odwiedzane przez Mieszkańców.

Konserwacja i przeglądy urządzeń

W pierwszej kolejności pracownicy MZDiM dokonują kompleksowych przeglądów infrastruktury znajdującej się w danym miejscu. Mowa o sprawdzeniu i przygotowaniu do sezonu urządzeń takich jak fontanny na Rynku Głównym i w Byczynie czy sprzęt znajdujący się w siłowni pod chmurką w Parku Chrząstówka.

Sprawdzany jest stan techniczny ławek i innych elementów małej architektury i w razie potrzeb dokonywane są naprawy, czy drobne prace konserwacyjne (malowanie).

Park Chrząstówka

Na zdjęciu widoczny jest Park Chrząstówka

Prace pielęgnacyjne

Jak już MZDiM informował wcześniej, przedwiośnie wraz z wiosną to czas intensywnych prac ogrodniczo – pielęgnacyjnych. Roślinność znajdująca się na Rynkach, Wodnym Placu Zabaw, w Parkach, przy Velostradzie i na MCIT jest przycinana, odchwaszczana, nawożona. Duży zakres tego typu prac został zrealizowany w Parku angielskim, którego MZDiM jest od niedawna zarządcą oraz na Wodnym Placu Zabaw. Także miejskie ronda, dzięki pracy Działu Przestrzeni Publicznej, cieszą oko Mieszkańców bujną i zadbaną roślinnością.

Byczyna Rynek

Na zdjęciu widoczny jest Rynek w Byczynie

Doposażanie przestrzeni o nowe elementy

W miarę możliwości MZDiM stara się uzupełniać miejskie przestrzenie o nową roślinność, czy elementy małej architektury.

Od kilku lat – także i w tym roku – MZDiM na czas wiosenno – letni ustawia na Rynku dodatkowe ławki – huśtawki, z których mogą korzystać Mieszkańcy.

Także roślinność jest doposażana o nowe elementy. Pracownicy MZDiM tworzą roślinne kompozycje, które zdobią donice i zieleńce. MZDiM planuje ustawić dodatkowe, nowe donice z kompozycjami roślinnymi na chodniku wzdłuż ul. Mickiewicza.

Rynek (3)

Na zdjęciu widoczny jest Rynek

MZDiM jest także zarządcą Wodnego Placu Zabaw, o którego utrzymanie (konserwacja urządzeń, przygotowywanie do sezonu letniego, zazimowanie) również dba.
Obsługa Wodnego Placu Zabaw w sezonie letnim została zlecona firmie zewnętrznej, w okresie od czerwca do września. Obecnie na Wodny Placu Zabaw działają już strumyki.

Firma Gardenbud prowadzi tam obecnie prace w ramach trwającej gwarancji.
Roboty dotyczą m. in. napraw nawierzchni wokół niecki, czy napraw murków.
Prace gwarancyjne wykonywane są pod nadzorem inwestora – Wydziału Inwestycji Miejskich UM.

Rynek (2)

Na zdjęciu widoczny jest Rynek

Rynek (1)

Na zdjęciu widoczny jest Rynek

Park Kieszonka

Na zdjęciu widoczny jest Park Kieszonka

Park Chrząstówka 2

Na zdjęciu widoczny jest Park Chrząstówka

Park Angielski

Na zdjęciu widoczny jest Park Angielski

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post: