08
cze-2017

MZDiM przeciwko wandalom

Aktualności   /  
wandale01 (Kopiowanie)

MZDiM prowadzi obecnie nietypową akcję, która ma zwrócić uwagę Mieszkańców naszego miasta na dewastację infrastruktury przystankowej na terenie jaworznickich dzielnic. Pracownicy MZDiM stwierdzili, że trzeba rozpocząć głośną dyskusję na temat narastającego w zastraszającym tempie problemu.

Straty ponoszone każdego roku, spowodowane niszczeniem wiat przystankowych są ogromne. Najbardziej uciążliwe są powtarzające się naprawy wciąż tych samych wiat. Na niektórych przystankach szyby wymieniane były już kilkukrotnie i nadal padają ofiarą wandali. Jedynym wyjściem wydaje się być po prostu nie wstawianie nowych szyb.

W ramach akcji MZDiM rozkleił na wszystkich wiatach przystankowych w mieście tabliczki informacyjne, zwracające uwagę na szkodliwość takich czynów. Jednocześnie głównym przesłaniem całej akcji jest uczulenie Mieszkańców na tego typu zachowania.

Widząc akty wandalizmu, reagujmy. Wystarczy telefon do Straży Miejskiej i zgłoszenie zauważonego procederu. Nie reagując, dajemy przyzwolenie na tego typu działanie.

W dzielnicy, w której najczęściej w tym roku dochodziło do aktów wandalizmu – Cezarówka Dolna – MZDiM pokusił się o ubarwienie akcji i oprócz tabliczek, zawiesił w miejsce brakujących w wiatach szyb płyty pilśniowe. Ten swoisty „happenning” ma za zadanie uwydatnić brak szyb, a przede wszystkim skierować uwagę Mieszkańców na ten uciążliwy problem.

W ubiegłym roku aż 27 razy wybijane były szyby wiat. Naprawy wyniosły ok. 12 tys. złotych Nie minęła jeszcze połowa roku 2017, a końcem maja MZDiM doliczył się już prawie 20 zdarzeń, w trakcie których niszczone były elementy przystanków, w tym nawet wyświetlacz informacji pasażerskiej na przystanku Rynek. Na tę chwilę koszty napraw osiągnęły już ok. 20 tys. złotych.

 

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post: