14
maj-2021

MZDiM rozpoczął koszenie w pasie drogowym

Aktualności   /  

Miejski Zarząd Dróg i Mostów rozpoczął prace związane z koszeniem zieleni w pasie drogowym oraz w przestrzeniach, którymi zarządza.

Na zdjęciu widoczny jest traktor MZDiM w trakcie koszenia wzdłuż ul. Braci Gutmanów

ul. Braci Gutmanów

Prace realizowane są siłami własnymi – MZDiM dysponuje pracownikami fizycznymi, jak również taborem sprzętowym, który umożliwia sprawne prowadzenie prac.
Działania prowadzone są obecnie na głównym ciągu komunikacyjnym – na DK79 od ul. Kolejowej w kierunku Osiedla Stałego.

Kolejne ekipy pracowników MZdiM planują w przyszłym tygodniu zająć się koszeniem w pasie drogowym wzdłuż al. Piłsudskiego.

Oprócz tego sprzęt MZDiM – dwa ciągniki wyposażone w osprzęt przeznaczony do koszenia – pracowały w tym tygodniu na ul. H. Kołłątaja i ul. Gutmanów.

Pracownicy MZDiM prowadzą również prace na terenach zielonych przy rondach, wokół parkingo – kładki MCIT, a także na zieleńcach w pasie drogowym w Centrum – m. in. wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, Królowej Jadwigi, wzdłuż ul. Kołłątaja, czy na Osiedlu Stałym – obszar wzdłuż pasa drogowego łącznika ulic: Tysiąclecia i Grunwaldzkiej.

Spory zakres prac prowadzony jest w Parku Chrząstówka, gdzie podkaszana jest trawa przy ścieżkach, ławkach, a także urządzeniach siłowni pod chmurką.

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post: