23
Wrz-2016

Prace na Warpiu na ukończeniu

Aktualności   /  
polnocna-po-remoncie-2-kopiowanie

Na ukończeniu są prace remontowe na Warpiu. Oprócz robót zaplanowanych na rok 2016, udało się również wykonać wiele prac dodatkowych, dzięki którym kompleksowo zrewitalizowana została ta część dzielnicy.

Przede wszystkim przebudowano ul. Północną – od ul. Wysokiej do skrzyżowania z ul. Bohaterów Getta. Na 330 metrowym odcinku wykonana została nowa nawierzchnia asfaltowa, nowy, jednostronny chodnik, wjazdy do posesji z kostki brukowej, a także elementy uspokojenia ruchu. Uzupełnione zostało również brakujące oświetlenie na przebudowanym fragmencie. Powstała także kanalizacja deszczowa z wpustami ulicznymi.

Niezależnie od tego dużego zadania inwestycyjnego, wykonywanego wedle projektu, udało się przeprowadzić modernizację kilku gruntowych odgałęzień ul. Połnocnej. Na odcinku od ul. Bohaterów Getta skrzyżowania z ul. F. Nullo powstała nakładka asfaltowa po istniejącym śladzie drogi z powierzchniowym odwodnieniem.

To nie jedyna gruntówka, która zniknęła na Warpiu – MZDiM wyasfaltował także boczne odgałęzienia ul. Północnej. To całkiem sporo nadprogramowych prac, a pamiętajmy, że w trakcie wakacji został również wyremontowany parking w rejonie PUP i MZNK. Tym samym ul. Północna jak i szeroki obszar wokół niej zyskał całkiem nowe oblicze, poprawiając komfort codziennego życia Mieszkańców.

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post: