28
paź-2015

Przygotowania do Dnia Wszystkich Świętych

Aktualności   /  
.

Przed 1 listopada MZDiM podejmuje się wielu działań, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach podczas dnia Wszystkich Świętych. Biorąc pod uwagę wzmożony ruch samochodowy i pieszy w trakcie weekendu, staramy się zadbać o to, by wszystkim ułatwić dotarcie do cmentarzy. Jak co roku, zmieniona zostanie także organizacja ruchu na ul. Paderewskiego – 31 października i 1 listopada ruch będzie odbywał się w jednym kierunku – od ul. Broniewskiego do ul. Grunwaldzkiej.


Już teraz nasi pracownicy są w trakcie sprawdzania, uzupełniania i poprawiania oznakowania. Przycinane są gałęzie zasłaniające znaki drogowe, ale także usuwane są śmieci w pasie drogowym. Porządki obejmują także grabienie liści, zamiatanie oraz koszenie. Oczyszczane są również parkingi, drogi dojazdowe do nich oraz ciągi piesze.  Aby nie powodować dodatkowych utrudnień, związanych z uszkodzeniami nawierzchni jezdni, pracownicy starają się usuwać ubytki w jezdniach i naprawiać najbardziej zniszczone fragmenty nawierzchni. Oprócz tego MZDiM przeprowadza kontrole oświetlenia, jak również jego montaż (ul. Liliowa w rejonie cmentarza w Byczynie).

Warto wspomnieć, że MZDiM już w poprzednich miesiącach wyremontował parking przy cmentarzu w Byczynie – powstały tam miejsca postojowe, jak również infrastruktura towarzysząca, w postaci ławek, czy stojaków na rowery.

Miasto poczyniło także działania, by ułatwić mieszkańcom dojazd na groby. 1 listopada, zgodnie z obowiązującą taryfą i zarządzeniem podpisanym już w tamtym roku przez Prezydenta Miasta, podróżowanie komunikacją miejską będzie całkowicie bezpłatne. Oprócz tego ruszą dodatkowe linie autobusowe: 380, 381 oraz 382 i wprowadzony będzie szereg zmian w rozkładach jazdy linii 307, 312, 314, 374. Modyfikacje polegają głównie na wprowadzeniu dodatkowych kursów, czy zwiększeniu obsługiwanych tego dnia przystanków. Na temat zmian w komunikacji miejskiej, przeczytają Państwo na: http://www.pkm.jaworzno.pl/www/

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post: