20
kw.-2017

SADZIMY DRZEWA W MIEŚCIE

Aktualności   /  

Tuż przed świętami do MZDiM przyjechała dostawa drzew, które zasadzone będą w rożnych częściach miasta. Nowe sadzonki przeróżnych gatunków pojawią się m. in. w Szczakowej, na Wilkoszynie, czy w centrum. W większości będą to nasadzenia zastępcze, wynikające w wydanych wcześniej decyzji na wycinkę drzew uschniętych, stanowiących zagrożenie.

Akcja sadzenia drzew rozpoczęła się wczoraj, 19 kwietnia. Wtedy to ekipa MZDiM zjawiła się w centrum – tam nasadzono dwa klony w zamian za dwa drzewa, które uschły pod wpływem ubiegłorocznych upałów.

Dzisiaj nasadzenia odbywają się nad rzeką Kozi Bród w Szczakowej. Tam kilka miesięcy temu usunięto stare, zagrażające Mieszkańcom drzewa. W zamian wzdłuż potoku pojawiają się sadzonki pięciu różnych gatunków, w tym pięknie kwitnących śliw wiśniowych, lip czy klonów. Łącznie po obu stronach potoku od ul. Jagiellońskiej w stronę ul. Ariańskiej rosnąć będą 44 nowe drzewa, które zdecydowanie wzbogacą krajobraz w tej okolicy.

Po zakończeniu tych robót, pracownicy MZDiM będąc sadzić drzewa m. in. na ul. Piekarskiej, F. Nullo, Leśnej, Chodkiewicza itd.

Kozi Bród sadzenie drzew 100 (Kopiowanie)Kozi Bród sadzenie drzew-3 (Kopiowanie) Kozi Bród sadzenie drzew-5 (Kopiowanie) Kozi Bród sadzenie drzew-6 (Kopiowanie) Kozi Bród sadzenie drzew-7 (Kopiowanie) Kozi Bród sadzenie drzew-8 (Kopiowanie) Kozi Bród sadzenie drzew-10 (Kopiowanie)

2

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post:

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec