28
Lip-2017

Znaki kierunkowe i miejscowości

Aktualności   /  
tablice drogowskazy (8 of 8) (Kopiowanie)

Znaki kierunku i miejscowości stosuje się w celu wskazania uczestnikom ruchu drogowego kierunków dojazdu do miejscowości czy osiedli. Ponadto wskazują one inne miejsca czy obiekty, do których kierujący chcieliby się dostać. Takie informacje są bardzo przydatne zwłaszcza w miejscowościach, w których układ komunikacyjny zmienia się bardzo dynamicznie – tak też jest w Jaworznie. Właśnie w tym celu Zarządca ruchu w mieście zdecydował – mimo braku jednoznacznych wskazań w obowiązujących przepisach prawa – o zabudowie tego typu oznakowania na wielu drogach Jaworzna. Informacje zawarte na tablicach zabudowanych w Jaworznie wskazują zalecane trasy przejazdu do Katowic, Krakowa, czy sąsiednich powiatów (np. Sosnowiec, Chrzanów). W dalszej kolejności na znakach kierunku i miejscowości wskazywane są kierunki do poszczególnych osiedli (np. Podwale, Podłęże, Szczakowa).

Z uwagi na funkcjonowanie wielu dróg, którymi można dojechać do poszczególnych osiedli oraz dużą ilość tych osiedli i rozległy obszar Jaworzna, liczba informacji, które mogą znaleźć się na tablicy, aby zachowały one swoją czytelność i wymagane wymiary nie może być zbyt wielka. Zdecydowano więc o umieszczaniu na poszczególnych tablicach dzielnic istotnych dla danego kierunku, czy konkretnego miejsca na sieci drogowej, mając także na względzie aspekt optymalnego rozprowadzenia ruchu.

Stosowane w mieście oznakowanie w sposób jasny i wystarczający wskazuje dany kierunek, przy zachowaniu zasady optymalnego umieszczania informacji na tablicy tak, by były one wyraźne i czytelne.tablice drogowskazy (1 of 8) (Kopiowanie) tablice drogowskazy (3 of 8) (Kopiowanie) tablice drogowskazy (5 of 8) (Kopiowanie)

tablice drogowskazy (4 of 8) (Kopiowanie) tablice drogowskazy (7 of 8) (Kopiowanie) tablice drogowskazy (8 of 8) (Kopiowanie)

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post: