21
maj-2021

WYGODNE DOJŚCIE NAD ZALEW SOSINA GOTOWE

Aktualności   /  
Zdjęcie przedstawia ulicę Bukowską z nowym chodnikiem i oznakowaniem

Zakończyły się prace związane z wykonaniem około 700 metrowego ciągu pieszego wzdłuż ulicy Bukowskiej. Jest on kontynuacją nowo powstałego chodnika nad wiaduktem kolejowym i prowadzi nad zrewitalizowany Zalew Sosina.

Sprawne prace siłami własnymi

Spodziewając się zwiększonego ruchu pieszych, zmierzających nad Zalew, MZDiM wykonał chodnik, który ułatwi komunikację, ale przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo osób, chcących udać się w stronę Sosiny.

Przypominamy, że realizowane prace nie były inwestycją zakładającą przebudowę ul. Bukowskiej, a pracami wykonywanymi przez MZDiM siłami własnymi. Kompleksowe działania uwzględniające ewentualne wykonanie drogi dla rowerów, wiążą się z o wiele większymi nakładami finansowymi – ponadto na dzień dzisiejszy mogłyby się okazać przedwczesne, z uwagi na zamierzone prace inwestycyjne PKP-PLK, o czym można przeczytać na:

Szybciej z Krakowa do Olkusza… bo przez Jaworzno

Powstaje chodnik nad Zalew Sosina

MZDiM czeka jeszcze na decyzje w sprawie wycinki kilku drzew, które pozostały w ciągu pieszym. Wiedząc, że wydawanie takich decyzji trwa niekiedy nawet kilka miesięcy, MZDiM w pierwszej kolejności zrealizował prace remontowe z myślą o tym, by Mieszkańcy mogli korzystać z chodnika jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wiosenno – letniego.
Jak już wspominaliśmy wczesną wiosną – aby w sprawny i elastyczny sposób zrealizować zadanie, bez konieczności uzależniania prac od czasochłonnych procedur i dużo wyższych kosztów, jakie pociągają za sobą inwestycje zewnętrzne, zadanie realizowane było siłami własnymi MZDiM, w ramach bieżącego utrzymania dróg. Nie była to przebudowa drogi, ale odtworzenie istniejącego, acz zniszczonego przez lata chodnika.Zdjęcie przedstawia ulicę Bukowską z nowym chodnikiem i oznakowaniem

Uporządkowanie kwestii parkowania

Aby ułatwić także kwestię parkowania w rejonie Sosiny, oprócz możliwości korzystania z miejsc parkingowych na terenie obiektu (113 miejsc dostępnych w całym roku, oraz 644 miejsca dostępne w sezonie letnim), umożliwione zostało teraz także pozostawianie pojazdów na poboczu wzdłuż lewej krawędzi jezdni ul. Bukowskiej. Parkować można na odcinku prowadzącym w kierunku Bukowna, po lewej stronie, od skrzyżowania z ul. Malczewskiego do skrzyżowania z wewnętrzną drogą dojazdową na teren firmy Fud-Men.

Stosowne oznakowanie – znaki B-36 informujące o zakazie zatrzymywania się – pojawiły się po obu stronach jezdni, przy czym oznakowanie umieszczone po lewej stronie (jadąc w stronę Bukowna) zostało wyposażone w tabliczki, informujące o tym, że zakaz nie dotyczy pobocza, co umożliwia pozostawianie na nim samochodów.Zdjęcie przedstawia ulicę Bukowską z nowym chodnikiem i oznakowaniem

MZDiM planuje jeszcze wymalowanie przejścia dla pieszych na ul. Malczewskiego – aby piesi mogli bezpiecznie kontynuować dojście chodnikiem znad wiaduktu dalej, w stronę Zalewu. Do czasu wyznaczenia nowego przejścia możliwe jest przejście ul. Malczewskiego z zachowaniem szczególnej ostrożności.
Dzięki tym działaniom uporządkowana została kwestia organizacji ruchu w rejonie jednego z najchętniej uczęszczanych przez Mieszkańców obiektów w Mieście.

Przypominamy, że o realizowane prace zabiegał również Przewodniczący Rady Miejskiej, radny z tamtejszego okręgu, Tadeusz Kaczmarek:

Realizacja tych prac to było wyjście naprzeciw wszystkim tym, którzy planują odwiedzać zrewitalizowaną przestrzeń miejską, zarówno latem, jak i w ciągu całego roku. Już teraz obserwuję, jak wiele osób korzysta z chodnika, który zapewnia bezpieczną i wygodną komunikację pieszą. Cieszy mnie to, że uporządkowana została także kwestia parkowania w tamtym rejonie. Odpowiednie działania MZDiM umożliwiają od teraz parkowanie wzdłuż pobocza, dzięki czemu unikniemy zastawiania przez pojazdy chodnika, który ma służyć pieszym – mówi Tadeusz Kaczmarek.

Nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić Mieszkańców do odwiedzania tej nowej, przyjaznej przestrzeni, która oferuje mnóstwo możliwości aktywnego spędzania czasu w otoczeniu przyrody.

Zdjęcie przedstawia ulicę Bukowską z nowym chodnikiem i oznakowaniem Zdjęcie przedstawia ulicę Bukowską z nowym chodnikiem i oznakowaniem Zdjęcie przedstawia ulicę Bukowską z nowym chodnikiem i oznakowaniem Zdjęcie przedstawia ulicę Bukowską z nowym chodnikiem i oznakowaniem Zdjęcie przedstawia ulicę Bukowską z nowym chodnikiem i oznakowaniem Zdjęcie przedstawia ulicę Bukowską z nowym chodnikiem i oznakowaniem Zdjęcie przedstawia ulicę Bukowską z nowym chodnikiem i oznakowaniem

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post: