29
Sie-2018

Zaczyna się nowy rok szkolny

Aktualności   /  
akcja szkoła (2 of 3) (Kopiowanie)

3 września rozpocznie się nowy rok szkolny, dlatego też MZDiM prowadzi intensywne prace porządkowo – remontowe w rejonie placówek oświatowych. Działania skupiają się na odpowiednim przygotowaniu infrastruktury drogowo – chodnikowej, która ma być, dla najmłodszych użytkowników, przede wszystkim bezpieczna.


Prowadzone są drobne prace naprawcze na chodnikach, usuwana jest roślinność, która zakrywa znaki drogowe, a także utrudnia widoczność na newralgicznych skrzyżowaniach. Trwa również koszenie i czyszczenie terenów wokół ciągów pieszych przy szkołach, a także uzupełnianie i poprawianie oznakowania pionowego oraz poziomego.

Oprócz tego MZDiM wykonał w ostatnim czasie na jezdni ul. Zwycięstwa piktogramy znaku A – 17, mające zwiększyć czujność kierowców w rejonie szkoły. Oznakowanie pionowe zostało wymienione na nowe. Dodatkowo, słupki znaków przy przejściu dla pieszych zostały wyróżnione odblaskową folią.
Piktogramy wykonane zostaną w najbliższym czasie również w pobliżu szkół przy ul. Wygoda i Wiosny Ludów w Jeleniu, Ks. Mroczka w Ciężkowicach, Starowiejskiej na Osiedlu Stałym.
W Ciężkowicach, rejonie skrzyżowania ul. Ciężkowickiej z ul. Księdza Mroczka (przy rozwidleniu z kapliczką „Jezu Ratuj”) został wykonany chodnik, co pozwoliło na wyznaczenie przejść dla pieszych. Jedno z nich usytuowane zostało na ul. Ks. Mroczka przy aptece znajdującej się blisko skrzyżowania, drugie na ul. Ciężkowickiej. Dodatkowo przejście w pobliżu szkoły uległo nieznacznemu przesunięciu. Prace zrealizowane w dzielnicy na pewno wpłyną na bezpieczeństwo Mieszkańców, szczególnie dzieci, które już wkrótce rozpoczną rok szkolny.

ul. Urzędnicza

ul. Urzędnicza

ul. Ks. A. Mroczka

ul. Ks. A. Mroczka po pracach porządkowych

ul. Ks. A. Mroczka - nowe przejście

ul. Ks. A. Mroczka – nowe przejście

ul. Ks. A. Mroczka - nowe przejście

ul. Ks. A. Mroczka – nowe przejście

ul. Spółdzielcza

ul. Spółdzielcza

ul. Zwycięstwa

ul. Zwycięstwa

1

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post:

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec