30
Sie-2017

Zaczyna się nowy rok szkolny

Aktualności   /  
Bezpieczeństwo policja (Kopiowanie)

Już niebawem – 4 września – rozpocznie się nowy rok szkolny. Uczniowie korzystają z ostatnich wolnych chwil, natomiast MZDiM ma ręce pełne roboty. Wszystko po to, by infrastruktura drogowo – chodnikowa w rejonie placówek oświatowych była odpowiednio przygotowana a w związku z tym – bezpieczna.

MZDiM wraz z Funkcjonariuszami wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie prowadzą przegląd dróg w rejonach placówek oświatowych – stanu nawierzchni, a także oznakowania pionowego i poziomego. Szczególna uwaga kierowana jest na przejścia dla pieszych, stan sygnalizatorów świetlnych oraz barier zabezpieczających.

Prowadzone są prace naprawcze na chodnikach, a także usuwana jest roślinność zakrywająca znaki drogowe. Oprócz tego trwa zamiatanie i koszenie terenów wokół ciągów pieszych przy szkołach, a także uzupełnianie oznakowania pionowego jak i poziomego.

Pracownicy MZDiM już w ubiegłych tygodniach rozpoczęli intensywne działania, dotyczące poprawy bezpieczeństwa – przede wszystkim rozpoczęto montaż czerwonych pasów, które po najechaniu na nie samochodem, dają efekt akustyczny. Prace wykonane zostały w Byczynie, na DK 79, a obecnie realizowane są na ul. 11 Listopada, w rejonie łącznika z ul. Lipową. To nie koniec montażu takich urządzeń – prace będą w przyszłości kontynuowane.
Taśmy pojawiły się w tamtym miejscu ze względu na wzmożony ruch uczniów uczęszczających do liceum i gimnazjum. Rozwiązanie to zmusza kierowców, by ograniczyli prędkość przed przejściami dla pieszych.

Wszelkie tego typu działania mają na celu zwiększenie czujności użytkowników dróg w miejscach, w których ruch pieszy, szczególnie w ciągu roku szkolnego zdecydowanie wzrasta.
Bezpieczeństwo Banasika koszenie (Kopiowanie) Bezpieczeństwo Koszarowa koszenie (Kopiowanie) Bezpieczeństwo malowanie pasów Chocimska (Kopiowanie) Bezpieczeństwo malowanie pasów Koszarowa (Kopiowanie) Bezpieczeństwo policja (Kopiowanie) Bezpieczeństwo policja2 (Kopiowanie) Bezpieczeństwo przycinanie Moździeżowców (Kopiowanie)

tasmy-wibracyjne (1 of 2) (Kopiowanie) tasmy-wibracyjne (2 of 2) (Kopiowanie)

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post:

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec