22
Sty-2015

Zimowe wypełnianie ubytków w jezdniach.

Aktualności   /  
usuwanie ubytku

Aby poprawić bezpieczeństwo jazdy po jaworznickich drogach, MZDiM na bieżąco zajmuje się uzupełnianiem ubytków w nawierzchniach jezdni. W okresie zimowym, w wyniku zmieniających się warunków atmosferycznych, takie ubytki trzeba likwidować szybko i sprawnie, by nie narażać użytkowników dróg na utrudnienia w poruszaniu się samochodami.

W okresie zimowym, gdy mamy do czynienia z niskimi i ujemnymi temperaturami, czy opadami deszczu i śniegu, do naprawy zniszczonych jezdni, stosuje się masę na zimno. To jedyny sposób na natychmiastową i trwałą interwencję. Masę taką można stosować nawet wtedy, gdy podłoże jest mokre, czy zamrożone. Ponadto to technologia, która nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi, czy ciężkiego sprzętu.

Taki sposób radzenia sobie ze zniszczeniami ulic, jest stałym elementem bieżącego utrzymania dróg, właśnie ze względu na łatwość i szybkość naprawienia niebezpiecznych zniszczeń jezdni.

Wypełnianie ubytków tradycyjną masą asfaltową możliwe stanie się wraz z ustabilizowaniem się pogody, gdy nawierzchnia jezdni będzie sucha i niezmrożona.

W ciągu roku masy takiej MZDiM zużywa około 30 ton.

W tym roku, do usunięcia ubytków wykorzystano jej już blisko 4,5 tony.

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post:

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec