18
Mar-2020

ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM

Aktualności   /  
pkm

Śladem innych miast i aglomeracji, w trosce o bezpieczeństwo pasażerów podróżujących komunikacją miejską, a także pracowników PKM i ich rodziny, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w życie wprowadzony został szereg działań, mających zwiększyć komfort i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników komunikacji miejskiej.

Istotne zmiany dotyczą rozkładów jazdy. Od 16 marca (poniedziałek) w dni powszednie nie kursują linie: 321 i 328, a na liniach 311, 367 i 370 obowiązują specjalne rozkłady jazdy na dni robocze wolne od nauki szkolnej. Nie są realizowane także specjalnie oznaczone kursy na liniach: A, 304 i 350.

Natomiast od soboty 21 marca ZAWIESZONE ZOSTANIE FUNKCJONOWANIE KOMUNIKACJI NOCNEJ. Z kolei od poniedziałku 23 marca w dni powszednie od poniedziałku do piątku na wszystkich liniach obowiązywać będą ROZKŁADY JAZDY WAŻNE JAK W SOBOTY. Prosimy o śledzenie rozkładów jazdy oraz komunikatów pojawiających się na stronie www.pkm.jaworzno.pl

Oprócz tego każdy autobus jest poddawany codziennej, dodatkowej dezynfekcji, podczas której specjalnymi środkami są przecierane wszelkie powierzchnie, których dotykają pasażerowie (poręcze, przyciski, kasowniki).

Wydzielenie stref z pobliżu kabin niedostępnych dla podróżnych, brak możliwości korzystania  pierwszych drzwi, a także wstrzymanie sprzedaży biletów przez kierowców ma ograniczyć kontakt pomiędzy kierowcą, podróżującymi i powierzchniami dotykanych przez pasażerów.

Zakupu biletów dokonywać można elektronicznie. Zamknięte zostało również Centrum Obsługi Klienta, więc wszelkie sprawy związane z Jaworznicką Kartą Miejską załatwiać można poprzez kontakt mailowy: reklamacje@pkm.jaworzno.pl

1

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post: