PARK ANGIELSKI

Parkangielski2

Ponad 20 hektarów rekreacyjno – parkowej przestrzeni w samym sercu Miasta zaprasza w swoje progi wszystkich, którzy pragną wypocząć w otoczeniu barwnej roślinności, wspaniałych drzewnych alei i przestrzennych łąk kwietnych. Park Angielski stworzony został na terenie byłej hałdy Piłsudski.

ATRAKCJE PARKU

Na obszarze Parku powstały tematyczne strefy dedykowane różnym aktywnościom:

– STREFA CHILLOUT
– STREFA MATKI Z DZIECKIEM (plac zabaw)
– STREFA ZAKOCHANYCH
– STREFA AKTYWNEGO WYPOCZYNKU

Park

Miejsce to, z uwagi m. in. na botaniczną różnorodność, obecność wielu ciekawych gatunków roślin i drzew jest doskonałą przestrzenią dydaktyczną. Z drugiej strony ta enklawa zieleni w Śródmieściu to świetne miejsce do wypoczynku, zabawy i rekreacji.

Spacerując szerokimi alejkami o ciekawych nazwach związanych m. in. z miejskimi legendami można podziwiać łącznie ok. kilkadziesiąt tysięcy roślin, które kwitną w zależności od pory roku: drzewa, krzewy, byliny, trawy i kwiaty. Są tu łąki kwietne, lapidaria z głazów ozdobnych, a w różnych miejscach zamontowano budki lęgowe dla ptaków, nietoperzy i owadów.

Park jest „umeblowany” elementami małej architektury – m. in. ławkami, koszami na śmieci, stojakami na rowery, które mają ułatwić korzystanie z tej przestrzeni.

Uroku temu miejscu dodają dwie duże, białe, stylowe altany, a także ozdobne pergole, tworzące specjalny, romantyczny zakątek dla zakochanych.

Coś dla siebie znajdą tu także miłośnicy aktywnego wypoczynku – boiska do gry w bule i siatkówkę plażową, a także stół do ping ponga i do szachów.

Nie zabrakło również atrakcji dla maluchów, czyli placu zabaw.

Plenerowa biblioteczka to coś, co spodoba się molom książkowym.

Parkangielski4

Park jest dostosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne.

W okolicy Parku dostępny utwardzony plac postojowy dla samochodów od strony ul. Reja, a także przy ul. Robotniczej.

JAK WEJŚĆ DO PARKU?

  • Wejście od strony placu postojowego przy ul. Reja
  • Wejście PIESZE od strony ul. Olszewskiego
  • Wejście od strony ul. Robotniczej

KONTAKT Z ZARZĄDCĄ:

32 614 23 00
sekretariat@mzdim.jaworzno.pl
https://www.facebook.com/mzdimJaworzno/

Parkangielski6 Parkangielski5 Parkangielski1