Park Kieszonka

37488351_10212927980617638_4156697833291907072_n

MZDiM jako zarządca m. in. miejskich przestrzeni, stara je tak uatrakcyjniać, rozbudowywać i ulepszać, by w jak najlepszy sposób służyły one Mieszkańcom Jaworzna.

Dużym zainteresowaniem wśród jaworznian cieszą się te zakątki Miasta, w których można się zatrzymać, usiąść i odpocząć wśród zieleni, nawet, jeśli jest to w samym środku Miasta.

Kierując się zamierzeniem stworzenia właśnie takiego miejsca, MZDiM postanowił zrewitalizować zaniedbaną działkę przy ul. Grunwaldzkiej 68A (naprzeciwko „krzyża”).

W efekcie dwumiesięcznych prac, związanych z wykonaniem nowej nawierzchni z czerwonego klinkieru (pozyskanego z przebudowy ul. Działkowej), zabudowaniu trejaży dla pnączy, a także lustra, które ma optycznie powiększać przestrzeń oraz wypełnieniu skweru efektownymi, miejskimi meblami, zakątek w samym sercu Miasta nabrał zupełnie nowych walorów.

Zmiana oblicza tego miejsca nie byłaby możliwa bez skierowania uwagi na zieloną część „wyposażenia” parku – nasadzone brzozy i ciekawie zaaranżowane zieleńce, kipiące różnymi gatunkami roślin sprawiają, że przestrzeń pomiędzy budynkami stała się dużo przyjemniejsza i właściwie nie do poznania (poniżej można porównać jak skwer wyglądał dawniej, z tym jak wygląda dziś).

Dopełnieniem całości jest rzeźba stojąca w okolicy lustra, wykonana w trakcie pleneru rzeźbiarskiego zorganizowanego przez Muzeum Miasta Jaworzna i Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie.

Mamy nadzieję, że nowe, zielone miejsce w centrum Miasta, będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem jaworznian.

SONY DSC