07
paź-2019

CZAS NA GRUNTÓWKI – kontynuacja

Aktualności   /  

Od 2013 roku MZDiM konsekwentnie realizuje szereg zadań związanych z wykonaniem nowych nawierzchni asfaltowych na gruntowych do tej pory drogach, w ramach programu Czas na Gruntówki.

Od początku trwania programu udało się wymienić nawierzchnie na ponad 200 drogach, a ich łączna długość to ok. 90 km. Biorąc pod uwagę, że w czasie, gdy MZDiM rozpoczynał realizować program udało się ułożyć asfalt na sporej części gruntówek, obecnie zadań tego typu jest już coraz mniej.  Z drugiej strony w ostatnich latach następuje urbanizacja niektórych terenów Miasta, co oznacza, że odcinków dróg do objęcia Programem także przybywa.

Jednak w miarę możliwości  – tam, gdzie nie ma przeszkód w postaci nieuregulowanego stanu własnościowego czy kolizji z pracami innych jednostek miejskich, MZDiM nadal przeprowadza takie prace.

Prace takie polegają na poprawie jakości gruntowej nawierzchni jezdni, poprzez ułożenie nakładki asfaltowej po istniejącym w terenie śladzie drogi.

W tym roku MZDiM wykonał już nową nawierzchnię na ul. Rumiankowej w Byczynie, od budynku nr 1 do ostatnich zabudowań, wraz z bocznym odgałęzieniem od głównego przebiegu tej ulicy.Obecnie ekipa pracowników MZDiM pracuje na ul. Ptasiej, gdzie od wjazdu przy ul. Ciężkowickiej do okolic budynku nr 15 już niebawem pojawi się asfalt.

ul. Ptasia

ul. Ptasia

ul. Ptasia

ul. Ptasia

ul. Ptasia

ul. Ptasia

ul. Rumiankowa

ul. Rumiankowa

ul. Rumiankowa

ul. Rumiankowa

 

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post:

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec