04
sty-2023

Elementy małej architektury przejdą renowację

Aktualności   /  

Miejski Zarząd Dróg i Mostów, w ramach swoich działań, dba m.in. o elementy małej architektury zlokalizowane w miejscach, które są w zarządzie jednostki. Jednak tego typu prace muszą być przeprowadzone w odpowiednich warunkach pogodowych, a pracownicy nie mają już wpływu na to, jak inni szanują mienie publiczne.

Elementy małej architektury, np. ławki, na skutek eksploatacji, warunków pogodowych czy – w najgorszym wypadku – aktów wandalizmu, prędzej czy później ulegają zniszczeniu. Dlatego konieczne są przeglądy, prace naprawcze i konserwacyjne. Takie też MZDiM przeprowadza. Być może dziś (styczeń 2023, czyli okres zimowy) niektóre z elementów nie wyglądają najlepiej, jednak na działania naprawcze przyjdzie czas – takie przeprowadza się w okresie wiosennym i letnim, m.in. dlatego, że malowania nie można przeprowadzać gdy występują opady atmosferyczne. Tak też będzie w tym roku – gdy warunki pogodowe na to pozwolą, rozpoczną się prace naprawczo-konserwacyjne w miejscach, gdzie jest to wymagane. Przykładowo, w roku ubiegłym MZDiM naprawiał i malował ławki na byczyńskim Rynku w maju, następnie podobne prace były prowadzone na Wodnym Placu Zabaw i dalej sukcesywnie w innych częściach miasta.

Ewentualne akty wandalizmu, w miarę możliwości, usuwane są na bieżąco. Jednak czasem, w przypadku planowania większych prac naprawczych, z pewnymi działaniami lepiej się wstrzymać.

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post: