10
mar-2016

Jaworznickie przedszkolaki bezpieczne na drodze

Aktualności   /  
_MG_0899

Zakończyła się przeprowadzona we wszystkich miejskich przedszkolach w Jaworznie Akcja pod nazwą „Przedszkolak bezpieczny na drodze”. Spotkania zorganizowane przez MZDM we współpracy z Komendą Miejską Policji bezsprzecznie przypadły do gustu przedszkolakom, które z wielką chęcią i zapałem uczestniczyły we wspólnej zabawie.

Dzieciaki poznały podstawowe zasady uczestnictwa w ruchu drogowym oraz dowiedziały się dlaczego tak ważne jest noszenie odblasków. Temat odblasków poruszony został nie tylko w teorii, bowiem MZDiM przygotował dla każdego z przedszkoli zestaw gadżetów – odblaskowych kamizelek, które przydadzą się przedszkolakom podczas wyjść na spacery. Oprócz kamizelek, do każdego z przedszkoli przekazane zostały gry edukacyjne odnoszące się do tematyki bezpieczeństwa na drodze.

Sam kontakt i możliwość rozmowy z policjantem w pełnym umundurowaniu i ze wszelkimi policyjnymi atrybutami, takimi jak kajdanki, czy lizak, był dla maluchów nie lada przeżyciem, które z pewnością mile zapamiętają.

Chcemy podziękować wszystkim przedszkolom, które uczestniczyły w akcji, za chęć współpracy i duże zaangażowanie – tutaj ukłon w stronę dzieci, które pięknymi występami artystycznymi i ogromną aktywnością umiliły spotkania.

Jednocześnie przypominamy o konkursie plastycznym, o którym wspominaliśmy będąc w poszczególnych przedszkolach. Tak jak było ustalone podczas spotkań – prosimy o dostarczanie do siedzimy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów przy ul. Krakowskiej 9 jednej pracy plastycznej z danego przedszkola w temacie „Bezpieczna droga do przedszkola” – ma być to praca zbiorowa, nie indywidualna, z racji tego, iż nagroda w konkursie przekazana będzie na poczet przedszkola. Format jak i forma pracy dowolna – może to być zarówno rysunek jak i na przykład wyklejanka czy makieta. Na prace czekamy do końca marca, 3 zwycięzców natomiast o wygranej poinformujemy telefonicznie. Zapraszamy do udziału – naprawdę warto 🙂

Zapraszamy do oglądania relacji filmowej:

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post: