29
paź-2021

Jesienne Prace MZDiM

Aktualności   /  

Miejski Zarząd Dróg i Mostów realizuje zadania, których celem jest zwiększenie komfortu i  bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego. 

 

W ramach programu „Czas na Gruntówki” w ostatnim czasie prowadzone były prace w Jeleniu-Łęgu, gdzie nakładka asfaltowa pojawiła się na ulicach Leśnej Osady, Lokacji, Na Grobli i Łęgowej. Aktualnie dobiegają końca prace na ul. Dąbrówka, gdzie – z uwagi na rozwój budownictwa jednorodzinnego – zostaną połączone dwa wyasfaltowane już odcinki ulicy. W sobotę rozpocznie się rozściełanie warstwy wiążącej asfaltu, więc lada dzień komfort użytkowania drogi zostanie poprawiony. W następnej kolejności nakładkę asfaltową zyska gruntowy odcinek ul. Prostej (na odcinku od budynku nr 62 do 23), prace będą nawiązaniem do zadania realizowanego w 2018 roku.

 

kolaż zdjęć przedstawia ulice po wykonaniu nakładki asfaltowej

Jeleń Łęg

zdjęcie przedstawia ulicę przygotowaną do prac polegających na położeniu asfaltu

ul. Dąbrówka

Mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych, MZDiM prowadzi również prace chodnikowe. W Ciężkowicach dobiega końca budowa chodnika na ul. Księdza Mroczka na odcinku od ul. Bobrowa Górka do ul. Klinowej (jako uzupełnienie projektu, który został zrealizowany w ramach JBO – odcinek od apteki do skrzyżowania z ul. Klinową). Trwają również prace na ul. Ciężkowickiej (w ramach JBO), na odcinku od kapliczki do skrzyżowania z ul. Braci Śniadeckich. Również na ul. Powstańców Śląskich prowadzone są prace chodnikowe – tam remontowany jest chodnik na odcinku od skrzyżowania z ul. F. Kamińskiego w kier. Alei Tysiąclecia. Pod koniec tygodnia rozpoczęła się zabudowa oświetlenia wzdłuż ul. Jaworowej (od wysokości cmentarza w kier. pętli na Dobrej), gdzie w ramach JBO staje 25 słupów oświetleniowych.

 

na zdjęciu widać prace polegające na budowie chodnika

Księdza Mroczka

na zdjęciu widać prace polegające na budowie chodnika

Ciężkowicka

na zdjęciu widać ulicę, po obu stronach powstaje chodnik

Powstańców Śląskich

na zdjęciu widoczny jest montaż słupów oświetleniowych

Jaworowa

W tym tygodniu dobiegły końca prace na ul. Łazowej w Koźminie, gdzie został przeprowadzony remont nawierzchni. Wcześniej podobne prace były prowadzone na ul. E. Plater Łubowiec) i bocznym odcinku ul. Celników (Jeleń). Na wtorek, 2 listopada, zaplanowane jest rozpoczęcie wymiany nawierzchni na ul. Szymanowskiego w rejonie bloku 4 i 6.

na zdjęciu widoczny jest walec drogowy

Łazowa

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post: