29
Sie-2019

Monitoring jakości wody na Wodnym Placu Zabaw

W trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców – szczególnie najmłodszych, korzystających z Wodnego Placu Zabaw – cały czas prowadzone są działania z zakresu monitoringu i poprawy jakości wody.

Wodny Plac Zabaw (26)

Obiekt wyposażony jest w system dozujący substancje odkażające i zapobiegawcze rozwojowi różnego rodzaju bakterii, a dodatkowo akredytowane laboratorium pobiera próbki wody do analizy zgodnie z ustalonym przez SANEPID harmonogramem. Jeśli badanie wykaże jakiekolwiek zanieczyszczenia – obiekt jest natychmiast zamykany i dezynfekowany. Po odkażeniu przeprowadzane są ponowne badania stanu jakości wody, których wynik jest podstawą do podjęcia decyzji o ponownym uruchomieniu placu.

 

Niezależnie od działań zewnętrznych, obsługa Wodnego Placu Zabaw raz w tygodniu (piątek, po zamknięciu) przeprowadza silną dezynfekcję obiektu oraz tzw. przerwy techniczne. O każdym zamknięciu czy przerwie technicznej Mieszkańcy są informowani, ponieważ jest to niezbędne działanie na rzecz ich bezpieczeństwa.

 

Zapewniamy, że substancje czyszczące i odkażające dawkowane są w ilości optymalnej by zapobiegać zanieczyszczeniom wody, jednak zdarzają się sytuacje, gdy może dojść do zanieczyszczeń i są to przypadki w żaden sposób niezależne od administratora czy obsługi. Dlatego przypominamy, że z Wodnego Placu Zabaw należy korzystać wyłącznie w stroju kąpielowym i odpowiednim obuwiu, a przed wejściem konieczne jest spłukanie ciała pod prysznicem. Dzieci korzystające z pampersów muszą mieć specjalne kąpielowe pieluszki. Na Wodny Plac Zabaw nie należy wnosić żadnych przedmiotów i zabawek, ani wprowadzać zwierząt. Przed skorzystaniem z obiektu warto przeczytać regulamin – stosowanie się jego zapisów zmniejsza ryzyko wystąpienia zanieczyszczenia wody.

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post:

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec