10
kw.-2018

Pozimowe sprzątanie miasta

Aktualności   /  

Wciąż trwają prace porządkowe na jaworznickich drogach. Służby skupiają się – oprócz usuwania śmieci z pasa drogowego – głównie na czyszczeniu nawierzchni jezdni z piasku i innych zabrudzeń powstałych w trakcie zimy i po jej zakończeniu. Zadanie nie należy do łatwych – intensywna śliskość w trakcie zimy sprawiła, że konieczne było jej zapobieganie – a tym samym na ulicach zostało dużo zanieczyszczeń po tych działaniach (w okresie zimowym ze względu na panujące warunki atmosferyczne, nie jest możliwe ciągłe mechaniczne zamiatanie ulic).

Oprócz tego w Mieście trwa wyjątkowo dużo prac inwestycyjnych i remontowych, co jest kolejnym czynnikiem powodującym duże i ciągłe zabrudzenie jezdni.

Dodatkowym częstym i dużym utrudnieniem są zaparkowane samochody, które uniemożliwiają wjechanie zamiatarki na niektóre ulice.

Ostatnie prace polegające na ręcznym czyszczeniu jezdni przeprowadzone zostały na ul: Widokowej, Okrężnej, Szymanowskiego i Młynarskiej.

Zamiatarka natomiast pojawiła się w Centrum (np. ul. Grunwaldzka, Królowej Jadwigi, Zielona). Dzisiaj sprzęt ma się kierować w stronę Osiedla Stałego na ulice takie jak: Tysiąclecia, Kolbego, Armii Krajowej, Starowiejską, czy Długoszyńską (wyczyszczenie jezdni w całości będzie możliwe, jeśli wjazd zamiatarki nie będzie utrudniony przez zaparkowane samochody).

Zaznaczamy, że niektóre ulice – takie jak okolice ul. Młynarskiej – Chopina – rejon wyjazdu z kopalni – wymagają dużo większego nakładu prac i tam, pomimo pracy zamiatarki, trzeba wykonywać prace ręcznie, a nawet powtórzyć czyszczenie mechaniczne.

Dziękujemy za wszelkie zgłoszenia dotyczące utrzymania czystości w Mieście – wiemy, widzimy, działamy – ale prosimy o cierpliwość.

ul. Młynarska

ul. Młynarska

ul. Młynarska

ul. Młynarska

ul. Młynarska

ul. Młynarska

ul. Szymanowskiego

ul. Szymanowskiego

 

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post: