30
paź-2018

PRZYGOTOWANIA DO 1 LISTOPADA

Aktualności   /  
Cmentarz 1 listopada2

Już od dziś obowiązują pierwsze zmiany w organizacji komunikacji miejskiej w związku z okresem Wszystkich Świętych. Kursowanie rozpoczęła okolicznościowa linia 382 na trasie ŁUBOWIEC CMENTARZ ↔️ JEZIORKI DOŻYNKOWA.

Dodatkowo do obsługi włączony został przystanek ŁUBOWIEC CMENTARZ utworzony przy ul. Katowickiej przy cmentarzu (skrzyżowanie z ul. Górników z „Danuty”.. Przystanek ten obsługują linie: A, E, J, S, 381 (włącznie z 1 listopada) oraz 382.

1 listopada w czwartek natomiast:

Linie: 303, 319, 370, 374

  • Przystanki: PADEREWSKIEGO i BRONIEWSKIEGO zostaną wyłączone z obsługi. Autobusy kursować będą ul. Grunwaldzką z obsługą przystanku PECHNIK CMENTARZ.

Linia 307

  • W godzinach: 7:00 17:00 do obsługi włączony zostanie dodatkowy przystanek SZCZAKOWA BUKOWSKA CMENTARZ zlokalizowany na ul. Bukowskiej przy skrzyżowaniu z ul. Sobieskiego.

Linia 312

  • Specjalny rozkład jazdy zakładający m. in. uruchomienie dodatkowych kursów.

Linia 314

  • Specjalny rozkład jazdy zakładający m. in. uruchomienie dodatkowych kursów do przystanku SZCZAKOWA DWORZEC PKP.

Uruchomienie okolicznościowych linii 380, 381 i 382.

Informujemy, że 1 listopada komunikacja miejska jest dla pasażerów całkowicie bezpłatna.

Zachęcamy więc, by korzystać z autobusów – pomoże to usprawnić ruch na drogach w tym dniu.

Z wszelkimi szczegółami odnośnie komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych można zapoznać się na stronie:

https://www.pkm.jaworzno.pl/www/2018/10/zmiany-w-organizacji-komunikacji-miejskiej-w-okresie-wszystkich-swietych/?fbclid=IwAR3xsrzI6l-x4NBUYMhCzdZJNSmrVGaDptljACc22rM4rNdhXtnCcneIpT4

Jak co roku, zmieniona zostanie także organizacja ruchu na ul. Paderewskiego – 1 listopada ruch będzie odbywał się w jednym kierunku – od ul. Broniewskiego do ul. Grunwaldzkiej.

MZDiM prowadzi także prace porządkowe, związane z przygotowaniem infrastruktury drogowo – chodnikowej do Dnia Wszystkich Świętych.

Siły fizyczne są w trakcie sprzątania okolic cmentarzy. Trwa zamiatanie, usuwanie roślinności przy ciągach pieszych, zbieranie śmieci i zamiatanie.

cmentarze1

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post: