17
wrz-2021

Jesienne porządki w mieście

Aktualności   /  
Na zdjęciu widoczne są prace porządkowe na ulicy królowej jadwigi

MZDiM stale prowadzi prace związane z utrzymaniem czystości i porządku w Mieście. Sprzątanie to nie tylko zamiatanie nawierzchni jezdni i chodników (ręczni i mechanicznie), ale również zbieranie odpadów z pasa drogowego, wokół przystanków i z innych terenów będących w zarządzie MZDiM. To również opróżnianie ulicznych i przystankowych koszy na śmieci, utrzymanie przejść podziemnych i nadziemnych a także czyszczenie tablic i słupów ogłoszeniowych.

W ostatnim tygodniu oczyszczane były chodniki wzdłuż ul. Królowej Jadwigi oraz ul. Kolejowej, a także w Szczakowej wzdłuż ul. Jaworznickiej, na wysokości Osiedla Gagarina. Zamiatarki pracowały m. in. na ul. Górnośląskiej i Fabrycznej.

Przypominamy, że wymienione wyżej prace realizowane są przez firmę zewnętrzną. MZDiM także siłami własnymi dba o czystość na terenach, którymi zarządza. Codziennie sprzątane są miejskie przestrzenie takie jak Rynek, tereny wokół MCIT, Park Kieszonka, a w piątki i poniedziałki realizowany jest objazd związany z kompleksowymi porządkami także na Rynkach dzielnicowych, na Velostradzie oraz w Parkach, którymi MZDiM zarządza.

Na zdjęciu widoczna jest zamiatarka na ulicy górnośląskiej

ul. Górnośląska

Na zdjęciu widoczne są prace porządkowe na ulicy królowej jadwigi

ul. Królowej Jadwigi

Na zdjęciu widoczne są prace porządkowe na ulicy jaworznickiej

ul. Jaworznicka

Na zdjęciu widoczne są prace porządkowe w Jeleniu

Jeleń

Na zdjęciu widoczne są prace porządkowe na ulicy kolejowej

ul. Kolejowa

Na zdjęciu widoczna jest zamiatarka na ulicy fabrycznej

ul. Fabryczna

Na zdjęciu widoczne są prace porządkowe w Ciężkowicach

Ciężkowice

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post: