21
gru-2017

PODSUMOWANIE PRAC W 2017 ROKU

Aktualności   /  

Powoli kończy się tegoroczny sezon prac remontowych MZDiM. Ostatnie miesiące były pełne robót związanych zarówno z remontami nawierzchni jezdni i chodników, prac w ramach programu Czas na Gruntówki oraz większych zadań projektowych bądź rewitalizacyjnych.

SOSINA

Udało się przede wszystkim zrealizować prace dotyczące rekultywacji terenów nad Zalewem Sosina. MZDiM rozpoczął od wykonania ponad 400 metrowego ciągu asfaltowego dla pieszych i rolkarzy oraz od poprawienia dostępności Zalewu od strony Pieczysk – tzn. wykonał nawierzchnię jezdni ul. Dembowskiego.
Następnie rozpoczęły się kompleksowe prace, związane z wymianą nawierzchni jezdni, chodników i parkingów przy wjeździe nad Zalew od strony ul. Bukowskiej.

Dembowskiego

Dembowskiego

Dembowskiego

Dembowskiego

Sosina - ciąg asfaltowy

Sosina – ciąg asfaltowy

Sosina rekultywacja

Sosina rekultywacja

Sosina rekultywacja

Sosina rekultywacja

Sosina rekultywacja

Sosina rekultywacja

Sosina - chodnik wzdłuż ul. Bukowskiej

Sosina – chodnik wzdłuż ul. Bukowskiej

OSIEDLE STAŁE

Zrealizowane zostało także duże zadanie, związane z przebudową części Osiedla Stałego.
Wybudowane zostały parkingi – za blokiem nr 9 a i b przy ul. Łukasiewicza oraz przy Przedszkolu Miejskim nr 14. Wymienione zostały nawierzchnie jezdni z betonu asfaltowego, a także nawierzchnie chodników z kostki betonowej na ulicach: Radosnej, Wyczółkowskiego, Muchy, Partyzantów i Curie – Skłodowskiej od strony parku.
Jest to pierwszy krok ku odświeżeniu infrastruktury tego osiedla, ale także przede wszystkim uwolnienia zieleńców i chodników od samochodów.

Osiedle Stałe

Osiedle Stałe

Osiedle Stałe

Osiedle Stałe

Osiedle Stałe

Osiedle Stałe

Osiedle Stałe

Osiedle Stałe

Osiedle Stałe

Osiedle Stałe

CZAS NA GRUNTÓWKI

Począwszy od roku 2013 MZDiM konsekwentnie realizuje program Czas na Gruntówki, w trakcie którego z mapy Jaworzna znikają kolejne gruntowe nawierzchnie ulic. Od początku trwania programu do roku 2016 udało się zmodernizować w sumie ponad 200 dróg gruntowych (ok. 80 km).

Także i w tym roku zrealizowany został szereg prac, mających na celu poprawienie jakości nawierzchni takich ulic. Asfaltowe nakładki powstały m. in. w Jeleniu, w Jeziorkach, a nawet na ostatnich gruntówkach w Centrum. Udało się także kontynuować rozpoczęte w ubiegłym roku zadanie, związane z przebudową ul. 700 – lecia.
Zakres robót jest nieco mniejszy niż w latach poprzednich z uwagi na fakt, iż w mieście po prostu takich dróg jest coraz mniej.

Herbowa

Herbowa

Kunickiego

Kunickiego

Moździerzowców

Moździerzowców

Obrońców Poczty Gdańskiej

Obrońców Poczty Gdańskiej

Pawia

Pawia

Sielec

Sielec

REMONTY

Pracownicy MZDiM jak co roku zajmowali się również pracami związanymi z wymianą nawierzchni jezdni na najbardziej zniszczonych ulicach. Asfaltowe nakładki wykonane zostały na odcinkach ul. Martyniaków, Promiennej, Matejki, Dąbrowskiej, ale również – w ramach rewitalizacji przestrzeni z uwzględnieniem remontu chodników – na kolejnym odcinku ul. Leśnej, i na sporym fragmencie ul. Sulińskiego.
Oprócz tego zabudowane zostało oświetlenie na ul. Drozdowej w Ciężkowicach.

Ariańska - Wróblewskiego

Ariańska – Wróblewskiego

Dąbrowska

Dąbrowska

Jagiellońska

Jagiellońska

Leśna

Leśna

Martyniaków

Martyniaków

Matejki

Matejki

Partyzantów

Partyzantów

Sulińskiego

Sulińskiego

PARKINGI PRZY JEDNOSTKACH PUBLICZNYCH

Z myślą o bezpieczeństwie dzieci uczęszczających do Szkoły, w Ciężkowicach przy ul. Mroczka wykonane zostały miejsca postojowe, dla rodziców odwożących swoje pociechy. Dzięki temu samochody osobowe nie zastawiają dojścia do szkoły.
W ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego wykonane zostały także parkingi przy ul. Górniczej, przy ul. Kasztanowej w Jeziorkach oraz przy ul. Klonowej na Osiedlu Stałym.

Mroczka

Mroczka

RYNEK i GEOSFERA

Od kilku miesięcy MZDiM jest zarządcą Rynku oraz Geosfery. W związku z tym jednostce przybyło wiele zadań, związanych z utrzymaniem tych przestrzeni publicznych.
Pracownicy MZDiM robią co mogą, by uatrakcyjnić Mieszkańcom to centralne miejsce spotkań. Oprócz codziennych prac porządkowych i konserwacyjnych, przybyło wiele donic z kwiatami i innych ozdób (rzeźby podarowane przez studentów ASP Katowice). Znakiem szczególnym są także od pewnego czasu czerwone domki, pełniące funkcję stoisk handlowych na płycie Rynku.

Geosfera

Geosfera

Rynek

Rynek

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post: