26
paź-2022

Przygotowania do Wszystkich Świętych

Aktualności   /  

Już od zeszłego tygodnia podejmowane są działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu osób odwiedzających cmentarze we Wszystkich Świętych i Zaduszki.  

Przygotowania do Wszystkich Świętych - ul. Paderewskiego

Przygotowania do Wszystkich Świętych – ul. Paderewskiego

Jak co roku, przed 1 listopada, MZDiM kładzie nacisk na czystość i bezpieczeństwo w rejonie cmentarzy, m.in. poprzez zamiatanie i oczyszczanie okolic jaworznickich nekropolii czy pielęgnację zieleni.

Przygotowania do Wszystkich Świętych - Wilkoszyn

Przygotowania do Wszystkich Świętych – Wilkoszyn

Dodatkowo, biorąc pod uwagę wzmożony ruch samochodowy i pieszy w tym czasie, jednostka stara się zadbać o to, by wszystkim ułatwić bezpieczne i komfortowe dotarcie do cmentarzy. W związku z tym zmieniona zostanie organizacja ruchu na ul. Paderewskiego – od godzin wieczornych w dniu 28 października do 2 listopada ruch będzie odbywał się w jednym kierunku – od ul. Broniewskiego do ul. Grunwaldzkiej. Dodatkowo, na wniosek Wydziału Inwestycji Miejskich UM, Wykonawca przebudowy ul. Grunwaldzkiej zobowiązał się do posprzątania terenu, by trwające prace nie stanowiły przeszkody w bezpiecznym dotarciu na cmentarz.

Odwiedzających groby bliskich na terenie Jaworzna zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej, która 1 listopada będzie darmowa. Dodatkowo, od 29 października do 2 listopada PKM uruchomi dodatkowe linie okolicznościowe – szczegółowe informacje dostępne na stronie przewoźnika. Jaworznickie cmentarze niewątpliwie będą odwiedzane także przez zmotoryzowanych spoza Jaworzna, więc warto – jako mieszkańcy miasta – wybrać transport publiczny.

Wszystkich Świętych - komunikacja publiczna (grafika PKM Jaworzno)

Wszystkich Świętych – komunikacja publiczna (grafika PKM Jaworzno)

Apelujemy – pamiętając o zmarłych, nie zapominajmy o bezpieczeństwie naszym i innych czetników ruchu drogowego. Udając się na cmentarz pieszo wieczorowa pora, nie zapominajmy o elementach odblaskowych, a jeśli potrzebujemy dotrzeć do nekropolii środkiem transportu – rozważmy podróż autobusem a nie samochodem.

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post: