18
sty-2017

Rozpoczęcie prac na Osiedlu Stałym

Aktualności   /  
20170117_120452 (Kopiowanie)

MZDiM w 2017 roku dużą część swych sił roboczych kieruje w osiedla o zwartej zabudowie wielorodzinnej. Tym razem rozpoczynamy rozłożoną na kilka lat (zależy od ostatecznych kosztów oraz konstrukcji budżetu) rewitalizację „starej” części Osiedla Stałego tzn. pomiędzy: Al. Tysiąclecia, ul. Kolbego, ul. Łukasiewicza, a nowo powstałą ulicą łączącą ul. Tysiąclecia z DK79. Modernizacja dotyczyć będzie wszystkich ulic znajdujących się w wymienionym obszarze, poza ul. Staffa, która w ubiegłych latach została wyremontowana.

W ramach projektu przewidziana jest przebudowa nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, gdzie wszystkie skrzyżowania zostaną wyróżnione. Oprócz tego wyremontowane zostaną chodniki oraz powstaną nowe miejsca parkingowe przy ul. Morcinka, Powstańców Śląskich, Kusocińskiego, Sawickiej, Radosnej, Grottgera, Łukasiewicza oraz w rejonie Przedszkola Miejskiego nr 14. Łącznie powstanie ponad 200 nowych miejsc parkingowych.

Rewitalizacja podzielona jest na 3 ETAPY, z których w roku bieżącym przewidywany do realizacji jest etap I.

20170117_115610 (Kopiowanie)

Zakłada on przebudowę nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego na ulicach: Partyzantów (od Al. Tysiąclecia w kierunku Przedszkola Miejskiego nr 14), ul. Radosnej z odcinkami ulic: Wyczółkowskiego, Sawickiej i Skłodowskiej od ul. Radosnej w kierunku Parku. W ramach tego etapu, oprócz rewitalizacji dróg i chodników, planowane jest powstanie parkingu przy Przedszkolu Miejskim nr 14 oraz za blokiem przy ul. Łukasiewicza nr 9 a i b.

20170117_115744 (Kopiowanie)

W ramach II etapu planowane jest wyremontowanie pozostałych odcinków ulic: Wyczółkowskiego, Sawickiej, Skłodowskiej, Łukasiewicza i Powstańców Śląskich, a w ramach III etapu ulic: Morcinka, Kusocińskiego i Grottgera.

Planując te prace, MZDiM ma na celu nie tylko odnowienie zniszczonej infrastruktury czy rozwiązanie problemu parkowania w tym rejonie. Przebudowa dróg i nowe parkingi mają także zapobiec dewastacji zieleńców pomiędzy blokami oraz uwolnić chodniki od samochodów, a tym samym przywrócić im ich podstawową funkcję, czyli ruch pieszy. Realizacja całości planowanego zakresu w znaczący sposób poprawi zatem bezpieczeństwo jak i komfort wszystkich mieszkańców, bez względu na to, czy będą Państwo użytkowali pojazdy czy korzystali z infrastruktury jako piesi.

By umożliwić przyszłe pierwsze prace drogowe już w najbliższych dniach rozpocznie się wycinka drzew. Roboty te muszą być przeprowadzone z początkiem roku, by zakończyć je zgodnie z wszelkimi terminami narzucanymi przez przepisy o ochronie przyrody.

20170117_143515

20170117_143504

W związku z wnioskami Mieszkańców, MZDiM zrezygnował na tę chwilę z wykonania parkingu przed blokiem przy ul. Łukasiewicza 9 a i b. Realizowany będzie tylko parking za tym blokiem.

1

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post: