17
sty-2017

Działania na rzecz bezpiecznej drogi do szkoły

Aktualności   /  
Nauczycielska parking po1

Dbanie o bezpieczeństwo na drogach to jedno z najważniejszych zadań MZDiM. Miejscami, które wymagają szczególnej uwagi, są rejony szkół i innych placówek oświatowych, gdzie z infrastruktury drogowo – chodnikowej korzystają przede wszystkim najmłodsi. Podjęte zostały więc kolejne działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły. Tym razem MZDiM zainterweniował na ul. Nauczycielskiej w Byczynie.

Po analizie problemu i konsultacjach przeprowadzonych przez Dyrekcję szkoły z Mieszkańcami i Rodzicami, wprowadzony został zakaz zatrzymywania się na chodniku po jednej ze stron jezdni.

Już w ubiegłym roku MZDiM poczynił kroki, by zwiększyć bezpieczeństwo na ul. Nauczycielskiej, wykonując w rejonie szkoły miejsca postojowe. Nie przyniosło to oczekiwanych skutków – pomimo rozbudowy i dostępności wolnych miejsc parkingowych niektórzy kierowcy w dalszym ciągu pozostawiali pojazdy na chodniku, zmuszając dzieci do poruszania się po jezdni. Dzięki zakazowi, dzieci będą mogły swobodnie poruszać się ciągiem pieszym, nie będąc narażonymi na niebezpieczeństwo.

To nie koniec zmian – po prośbach Dyrekcji ZS nr 1, opracowano dokumentację, która ma wyeliminować także parkowanie po drugiej stronie ulicy na tym samym odcinku, tym samym przywracając chodnikowi jego docelową funkcję. Zakaz zatrzymywania się po drugiej stronie ma obowiązywać od 1 lutego 2016 r.

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post: