11
Maj-2017

Wiosenne prace MZDiM

Aktualności   /  
Wiosna na drogach

Wiosna to czas, kiedy na ulicach pojawiają się pierwsze ekipy remontowe. W tym również służby MZDiM. Mowa o robotach obszernych, o większym zakresie niż bieżące utrzymanie dróg i doraźne reagowanie na stwierdzone w jezdniach ubytki. Tego typu zadania MZDiM niezależnie od innych prac, realizuje przez cały rok.

Obecnie trwa rewitalizacja części Osiedla Stałego. Postępy prac widać już wyraźnie – ekipa remontowa zdążyła już ułożyć znaczną część płyt ażurowych na miejscach parkingowych przed blokami przy ul. Łukasiewicza 1 – 7. Po obustronnym ułożeniu płyt ażurowych wykonana zostanie droga manewrowa z kostki betonowej. W tym etapie zostanie również wybudowany chodnik wzdłuż parkingu, stanowiący przedłużenie ciągu pieszego od ul. Morcinka w kierunku parku. Oprócz tego wyremontowany zostanie chodnik stanowiący dojście do budynku przy ul. Łukasiewicza 9 a i b.

Pod warunkiem sprzyjających warunków pogodowych wykonawca planuje zakończyć tę część robót do 18 maja. Wówczas rozpocznie się kolejny etap związany z realizacją tej inwestycji, obejmujący swym zakresem remont ul. Radosnej oraz odcinki ulic: Wyczółkowskiego i Partyzantów.

Równolegle trwają prace remontowe na ul. Leśnej na odcinku od ul. Fredry do ul. Moniuszki. Obecnie ekipa remontowa układa nawierzchnię chodnika z kostki betonowej. W następnej kolejności pracownicy MZDiM wyremontują nawierzchnię jezdni. Roboty te to kolejna część prac polegających na kompleksowej rewitalizacji Osiedla Podłęże, gdzie już w poprzednich latach zrealizowanych został szereg zadań, zmierzających do poprawy infrastruktury drogowo – chodnikowo – parkingowej.

20170509_100650 (Kopiowanie) 20170510_091219 (Kopiowanie)

2

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post:

Archiwum

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec