05
sty-2017

Zielone strefy parkowania – przydatne informacje

Aktualności   /  
20161209_120445-kopiowanie

Od początku stycznia w mieście funkcjonują tzw. „zielone strefy” parkowania. Zadanie zrealizowane zostało w ścisłym centrum miasta na wniosek i we współpracy z Jaworznicką Izbą Gospodarczą. Członkowie zespołu zajmującego się działaniami związanymi z inwestycyjnym rozwojem miasta – w tym lokalnej przedsiębiorczości – zdecydowali o wydzieleniu na próbę dwóch zielonych stref parkowania. Znajdują się one pod Halą Widowiskowo – Sportową MCKiS oraz przy Muzeum Miasta.

Korzystanie z tych parkingów przez pierwsze dwie godziny postoju jest bezpłatne. Po upływie tego czasu, za kolejne godziny naliczana jest opłata w wysokości 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Po wjeździe pojazdu w zieloną strefę pracownik instytucji zarządzającej parkingiem (MCKiS, Muzeum Miasta) wystawia kartę postoju w zielonej strefie, która powinna być umieszczona w pojeździe za szybą w widocznym miejscu. Przed opuszczeniem zielonej strefy kierowca oddaje kartę postoju i uiszcza opłatę jeśli czas postoju wyniósł ponad 2 godziny. Dokonanie opłaty potwierdza się dowodem wpłaty. Płatność za postój w zielonej strefie powyżej 2 godzin będzie obowiązywała od poniedziałku do piątku w godzinach od 900 do 1700. W soboty, niedziele i święta postój w zielonej strefie jest bezpłatny.

Parkingiem przy Hali Widowiskowo – Sportowej zarządza Miejskie Centrum Kultury i Sportu, natomiast parkingiem przy ul. Pocztowej Muzeum Miasta Jaworzna.

Zielone strefy poprzez większą rotację mają pozwolić na poprawę dostępności miejsc parkingowych, dzięki czemu zarówno mieszkańcy jak i przedsiębiorcy będą mieli ułatwiony dostęp do sklepów, banków itd.

Muzeum Miasta Jaworzna – http://www.muzeum.jaw.pl

Miejskie Centrum Kultury i Sportu – http://www.mckis.jaw.pl

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post: