03
Lip-2017

Malujemy miejskie mury!

Aktualności   /  
Mural1 (Kopiowanie) (Kopiowanie)

W miniony weekend w podziemnym przejeździe rowerowym przy ul. Św. Wojciecha (obwodnica), na jednej ze ścian pojawił się kolorowy mural. Ścianę ozdobili jaworzniccy artyści – Bartosz Brzózka oraz jegomość o tajemniczym pseudonimie artystycznym – Rew Oner.

Mural nie jest jeszcze skończony – jednak już teraz widać dobrze ogólny zarys, który robi wrażenie.

Pomysł, by w kolejnym miejscu pojawił się mural narodził się właściwie w głowach młodych jaworznian, którzy zaoferowali, że chętnie przyozdobią miejskie mury, jeśli takie przyzwolenie ze strony MZDiM będzie. A że akurat niedawno otwarty został przejazd dla rowerów w rejonie nowo wybudowanej obwodnicy, w którym ścian nie brakuje, postanowiliśmy, by właśnie w tamtym miejscu spróbować coś namalować.

MZDiM zapewnił twórcom farby i zagwarantował pełną wolność artystycznego wyrazu. Jak się okazało, na ścianie pojawiło się wiele motywów kojarzących się z naszym miastem, m. in. budowana chłodnia kominowa, szalony drwal, a nawet… dzik!

Kolejnym miejscem, w którym najprawdopodobniej pojawi się grafitti, będzie mur oporowy przy wyjeździe z ul. Obrońców Poczty Gdańskiej na ul. św. Wojciecha. Mamy nadzieję, że inicjatywa podoba się Mieszkańcom – co zresztą widać po reakcjach na portalach społecznościowych.

Przypominamy, że już w latach ubiegłych MZDiM rozpoczął ozdabiać muralami ściany przejść podziemnych. O tym można przeczytać w osobnej zakładce na stronie internetowej MZDiM:

http://www.mzdim.jaworzno.pl/street-art/

Mural Geosfera (1 of 5) (Kopiowanie) Mural Geosfera (2 of 5) (Kopiowanie) Mural Geosfera (3 of 5) (Kopiowanie) Mural Geosfera (4 of 5) (Kopiowanie) Mural Geosfera (5 of 5) (Kopiowanie)

Mural2 (Kopiowanie) (Kopiowanie)

Mural3 (Kopiowanie) (Kopiowanie)

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post: