26
paź-2021

Poniedziałkowy spacer z Mieszkańcami Szczakowej

Aktualności   /  

Remontowa Jesień w MZDiM wciąż trwa. Lokalizacje objęte pracami zostały wybrane zarówno w oparciu o własne oględziny, jak i wnioski składane przez Radnych i Mieszkańców. Wczoraj (25 października) w Szczakowej odbył się spacer, podczas którego Mieszkańcy mieli okazję zapoznać się z pracami realizowanymi w dzielnicy i Mieście. 

Na zdjęciu widać trzech mężczyzn, w tym Przewodniczącego Rady Miejskiej, podczas spaceru ulicą Wróblewskiego

ul. Wróblewskiego

W poniedziałkowym spotkaniu z Mieszkańcami wzięli udział Przewodniczący Rady Miejskiej, Tadeusz Kaczmarek, oraz przedstawiciel Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Zarówno Radny, jak i urzędnik, opowiedzieli o zrealizowanych inwestycjach i odpowiedzieli na pytania Mieszkańców. Spacer rozpoczął się na ul. Wróblewskiego, gdzie powstał nowy odcinek chodnika – stanowiący przedłużenie dotychczasowego ciągu pieszego, kończącego się na wysokości budynku nr 5. Teraz piesi mogą korzystać z chodnika na całej długości ulicy.

– Dzięki współpracy Radnych i Mieszkańców z Miejskim Zarządem Dróg i Mostów, znacznie zwiększa się bezpieczeństwo w dzielnicach. Tu w Szczakowej, dzięki budowie chodnika poprawi się nie tylko komfort Mieszkańców ul. Wróblewskiego, ale też zwiększy bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły – mówi Tadeusz Kaczmarek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jaworznie.

W ostatnim czasie została również podświetlona wiata na przystanku „Szczakowa Przychodnia” , co także przełoży się na komfort i bezpieczeństwo użytkowników komunikacji miejskiej.

 

Następnie organizatorzy spotkania udali się na ul. Dąbrówka, gdzie realizowane są prace w ramach programu „Czas na Gruntówki”. Z uwagi na rozwój budownictwa jednorodzinnego w tej okolicy, zachodzi potrzeba połączenia dwóch obecnie już wyasfaltowanych odcinków .

 

– Po zakończeniu prac na pewno poprawi się komfort użytkowania drogi przez obecnych oraz przyszłych Mieszkańców. Jak widać, powstają tu nowe domy, także dzięki nakładce asfaltowej na tym odcinku poprawią się tutaj bezpieczeństwo i komunikacja – dodaje Tadeusz Kaczmarek, aktywnie zaangażowany w realizację prac w Szczakowej.

 

Więcej na temat Remontowej Jesieni można przeczytać w naszym artykule dostępnym tutaj.

3

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post: